Dana 29. svibnja 2024. godine naša škola proslavila je svoj dan.

Obilježavanje Dana škole započele je prijepodnevnim programom pod nazivom Dan otvorenih vrata - OSNOVNA ŠKOLA KAO CJELODNEVNA ŠKOLA. Posjetitelji su sudjelovali u brojnim zanimljivim radionicama programa izvannastavnih aktivnosti B1, a to su: Modni dizajn-izrada vrpci za kosu, Učenička zadruga-izrada vrećica za lavandu, Minecraft igraonica, Mladi planinari-podizanje šatora, Mladi arheolozi-izrada keramike, magneta, narukvica i replika vučedolske odjeće, Matematički klub, Eko škola-pokusi iz kemije i fizike, Kreativna radionica-izrada mnogokuta, Matematičke igre-kineski šah, antišah i soroban.

Srednja strukovna škola Antuna Horvata iz Đakova vodila je radionicu pod nazivom Izrada pralina.

Učenici razredne su sudjelovali u međurazrednom natjecanju Mala olimpijada te se natjecali u zanimljivim sportovima: Skakanje u vreći, Jaje u žlici, Kolica, Tronogo  trčanje i Povlačenje užeta. Voditelj Male olimpijade je učitelj Domagoj Vragolović koji je pohvalio borbenost ali i sportski duh i angažman svih učenika.

Svečana akademija održana je u Hrvatskom domu s početkom u 18:00 sati. Na početku priredbe, prisutne je pozdravio ravnatelj škole profesor Robert Francem te pohvalio trud i rad učenika tijekom cijele nastavne godine kao i u pripremanju ove priredbe.

Prisutne učenike, roditelje, učitelje i goste pozdravio je i načelnik općine Strizivojna, profesor Josip Jakobović, koji se pridružio čestitkama te zaželio daljnji uspjeh u radu svim učenicima, a osobito učenicima osmih razreda.

Na vedroj i cvjetnoj pozornici Hrvatskog doma nastupilo je mnoštvo izvođača. Scenografiju je osmislila i izradila profesorica Dajana Karas Dragić  zajedno sa svojom Likovnom skupinom

Najprije smo pogledali nastup prvašića i Pačji ples. Voditeljica Ritmičke skupine je učiteljica Katica Validžić.

Nakon plesa uslijedio je duhovit i poučan igrokaz Ana ili nogomet? Igrokaz su izveli učenici 3.a razreda, a pripremio ih je učitelj Domagoj Vragolović.

Uslijedila je Zdrava pjesma u izvođenju Malog zbora, a zatim smo poslušali učenike Glazbene škole, Barbaru Gunjević i skladbu Badineire, skladbu  Rondo Alla Turca, svirao je Jan Perić a Nera Mišić svirala je Sonatinu.

Veselu pjesmu Škola pjevao je Mali zbor, za nastup ih je pripremila učiteljica Ivana Mandarić. Publici su predstavljeni i učenici koji su se plasirali na Županijska natjecanja u okviru redovnih predmeta i izvannastvnih aktivnosti.

Poslušali smo i Mateu Mišić i pjesmu Zlatni ljudi kojom se plasirala na županijski Lidrano.

Učenik, Marko Jakobović nositelj je brojnih nagrada na domaćim i međunarodnim natjecanjima, izvođenjem skladbe Slavonska svitanja još jednom je dirnuo i oduševio sve prisutne.

Veliki i Mali zbor zajedno su pjevali pjesmu Kud plovi ovaj brod, voditeljica Velikog zbora je profesorica Đurđica Spajić.

Pizzicato Valcer naziv je skladbe koju su svirali učenici Tamburaškog orkestra pod vodstvom profesora Vlade Ćatića.

Na kraju smo pogledali Reviju ljetnih haljina koju je osmislila profesorica Melita Vragolović. Haljine su izradili učenice i učenici koji pohađaju izvannastavnu aktivnost Modni dizajn.

Voditeljice svečane akademije su bile učenice Petra Glavačević i Paulina Pandža Mandić.

Izvor:

objavio: Robert Francem   datum: 6. 6. 2024.

« Srpanj 2024 »