27. GLAZBENI DJEČJI FESTIVAL

STRIBOR

Glazbeni dječji festival Stribor održan je 19. svibnja 2024. u Hrvatskom domu. Na bajkovitoj pozornici nastupilo je 17 pjevača. Pjevači su se natjecali u dvije kategorije. U kategoriji razredne nastave natjecalo se devet učenika, a u kategoriji predmetne nastave osam učenika.

Izvedbe učenika pratio je stručni žiri u sastavu: prof. Vlado Čatić, dr.sc. Zdravko Drenjančević  i glazbeni producent Tihomir Ivanetić.

U kategoriji razredne nastave treće mjesto osvojila je učenica Anja Petrić s pjesmom Sretan put, drugo mjesto učenica Lorena Šamija s pjesmom Riba ribi grize rep, a na prvom mjesto je bila učenica Petra Glavačević s pjesmom Neka ljudi govore.

U kategoriji predmetne nastave, treće mjesto osvojili su učenici Ema Vukušić i Igor Nikolić koji su zajedno pjevali pjesmu Kiša. Drugo mjesto pripalo je Mateji Degmečić s pjesmom Paloma Nera, a najuspješnija je bila učenica Martina Gašpić i pjesmom Igračka.

Najuspješnijim učenicima uručene su diplome i prigodne nagrade.

Simpatije i Glas publike dobila je učenica Nera Mišić s pjesmom Barbie girl.

Večer je bila u znaku radosti, glazbe i pjesme, čemu su posebno pridonijele plesne skupine koje su se izmjenjivale na pozornici.

Program su vodile učenice Matea Mišić i Valentina Degmečić.

objavio: Marijela Đeri   datum: 30. 5. 2024.

« Srpanj 2024 »