Prvo kampiranje Mladih planinara

U noći s petka (17. svibnja) na subotu, 21 učenik koji pohađa B1 aktivnost „Mladi planinari“ sudjelovao je u prvom kampiranju grupe u školskom dvorištu. Opremljeni šatorima, vrećama za spavanje i ostalom manjom planinarskom opremom, za većinu je ovo bilo prvo spavanje pod vedrim nebom i tek uvod u planirano spavanje na Papuku kad će uvjeti biti bitno drukčiji.

Učenici su ponovili stečene vještine u sastavljanju šatora, usporedili prednosti i mane pripremanja jela na vatri i uz pomoć plinske kartuše, pregledali i provjerili ostatak nove planinarske opreme. Izvrsno su se iskazali u podizanju šatora i planiranju, ali i održavanju cijelog prostora za spavanje.  Napokon, kampiranje ne bi bilo potpuno bez paljenja vatre, roštilja i radosnog druženja uz glazbu do kasno u noć. Vrijeme je bilo izvrsno, jedina hladnoća bila je u svitanje zore, a upravo zbog toga su poslužile vreće za spavanje.

Prepuni dojmova i uz prepričavanje anegdota od prethodne večeri, ujutro su učenici imali najteži zadatak – rasklopiti i pospremiti sve šatore. Nakon prvog kampiranja, učenici su odmah poželjeli što je prije moguće novo kampiranje, po mogućnosti negdje u udaljenoj gori ili planini.

Učitelj geografije: Stjepan Nekić

objavio: Marijela Đeri   datum: 22. 5. 2024.

« Srpanj 2024 »