TERENSKA NASTAVA – grad Zagreb

Učenici 4.a, 4.b i KRO Soljak zajedno sa svojim učiteljicama Ivanom Golužom, Zorom Leko-Mlivić i Itanom Tomšić posjetili su u srijedu 15.05.2024.  glavni grad RH Zagreb. U Zagrebačkom kazalištu lutaka pogledali su predstavu Zagrebački vremeplovci kojom je na zanimljiv i dinamičan način predstavljena povijest grada Zagreba, od prapovijesti, dolaska Hrvata, nastanka Zagrebačke biskupije te drugih povijesnih zanimljivosti.

Nakon predstave kroz današnji Zagreb i njegove ulice proveli su ih glumci Gornjogradskih priča. Predstavili su im Gornji grad kroz edukativni, kostimirani obilazak u kojem su važnu ulogu imali sami učenici. Podijeljeni su u  cehove krojača i srebrnara te je svakom pojedinačno dodijeljena uloga. Saznali su tko je bio kralj Ladislav, biskup Duh, Bela IV., Dora Krupićeva, Manda, Matija Gubec i druge povijesne ličnosti. Posjetili su i sve važne građevine Gornjega grada: Zagrebačku katedralu, Kamenita vrata, kulu Lotrščak, Trg sv. Marka te Muzej grada Zagreba.

Nakon edukativnog dijela uslijedio je ručak i povratak kući vlakom.

I kroz ovu terensku nastavu učenici su ostvarili aktivnosti iz projekta Skitam i pitam kojeg provodimo kroz cijelu školsku godinu.  Učenici su upoznali zanimanja: kondukter, glumac, lutkar, kostimograf, kustos i konobar.

objavio: Zrinka Racić   datum: 20. 5. 2024.

« Srpanj 2024 »