PROVEDBA PROBNOG ISPITIVANJA U SKLOPU PROJEKTA RAZVOJ ZAVRŠNIH ISPITA NA KRAJU OBRAZOVNIH CIKLUSA

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja proveo je uz pripomoć učitelja naše škole i stručne službe ispitivanje zadataka iz nastavnih predmeta povijesti i fizike među učenicima 8. a i 8. b razreda. Ispitivanju je ukupno pristupilo 36 učenika osmih razreda, od ukupno 37 učenika koji pohađaju završni razred naše škole. Ispitivanje je provedeno 5. ožujka 2013. godine s početkom u 8,00 sati. Učenici su ispitni materijal rješavali ukupno 70 minuta. U učionici povijesti bili su smješteni učenici koji su ispunjavali ispitne materijale iz fizike, ukupno njih 18, jedan učenik je bio odsutan. Voditeljica ispitne prostorije za fiziku bila je učiteljica informatike Marijela Miletić, a ispitna administratorica Marija Vugrinec. U učionici njemačkog bili su smješteni učenici koji su ispunjavali ispitne materijale iz povijesti, ukupno njih 18. Voditeljica ispitne prostorije bila je školska psihologinja Marija Novoselić, a ispitna administratorica knjižničarka Ivanka Ratković. Cijelom provedbom ispitivanja koordinirala je i vodila školska pedagoginja Zorica Banjanin. Nakon ispitivanja voditeljica ispitivanja i ravnatelj škole sve materijale poslali su Nacionalnom centru za vanjsko vrednovanje obrazovanja u Zagreb. Nakon što isti obradi prikupljene podatke, roditelji i učenici dobit će povratne informacije o postignutom uspjehu.

Z. B.

objavio: Marijela Đeri   datum: 15. 3. 2013.

« Svibanj 2024 »