STRIZIVOJNA - Odigran 1. humanitarni malonogometni turnir

U NŠ dvorani OŠ „I.B. Mažuranić“ Strizivojna odigran je 1.humanitarni malonogometni turnir u organizaciji caffe bara „Tončo“ i OŠ „I. B. Mažuranić“.

U ovim kriznim vremenima, kada je svaka humanitarna gesta dobrodošla, mještani Strizivojne su se ujedinili u hvalevrijednoj akciji prikupljanja sredstava za pomoć svojim dvjema sumještankama oboljelima od zloćudnih bolesti.

26.1.2013. s početkom u 18:00 sati u NŠ dvorani OŠ „I. B. Mažuranić“ Strizivojna odigran je malonogometni humanitarni turnir. Gledatelje je pozdravio ravnatelj škole Andro Mršić i izvođenjem početnog udarca otvorio turnir. Na ovom turniru sudjelovale su četiri malonogometne momčadi: CB „Tončo“ iz Strizivojne koji su ujedno i aktualni prvaci Hrvatske u mininogometu, „Mlaco“ Đakovo, Caffe bar „Nina - San Marco“ iz Slavonskog Broda i „Hrast“ Strizivojna. Iako je rezultat bio u drugom planu, treba reći da su pobjednici turnira CB „Nina – San Marco“, te da su u finalu pobijedili ekipu Mlaco rezultatom 4:3. Najbolji vratar je Tomislav Šen (Mlaco), strijelac Jelenko Prakljačić (Mlaco), a igrač Đuro Ereiz (CB „Nina – San Marco“). Revijalnu utakmicu su odigrali učenici trećih i četvrtih razreda. U toj utakmici je Barcelona pobijedila Real Madrid 5:3. Zahvalnice i priznanja najboljima je uručio idejni organizator ove akcije, Tomica Markotić.

Mnogi su se odazvali ovoj humanitarnoj akciji, kako novčano, tako i svojim vlastitim radom. Organizatori se i na ovaj način zahvaljuju svima koji su pomogli da ova akcija uspije. Plan organizatora je da ovaj turnir postane tradicionalan te da se na taj način pomogne i drugim sumještanima kojima je pomoć potrebna.

M.V.

objavio: Marijela Đeri   datum: 29. 1. 2013.

« Svibanj 2024 »