Željka Horvat Vukelja ispunila sva dječja očekivanja

U našoj školi je u utorak, 27. 11. 2012.  gostovala književnica Željka Horvat Vukelja. Polaznike razredne nastave i predškolce književnica je upoznala s pričokazom, pripovjedačko-scenskim oblikom, kombinacijom pripovijedanja i scenske igre, što su polaznici nižih razreda rado prihvatili sudjelujući u njima.

Učenici petih i šestih razreda imali su prigodu od spisateljice, koja je ujedno i glavna urednica časopisa Modra Lasta, saznati što radi redakcija i kako nastaje časopis. Potom su učenici sudjelovali u igrokazu o zaljubljenim rukavicama uz režijsku pomoć naše gošće.

- Bilo mi je zadovoljstvo boraviti u vašoj školi u kojoj se osjeti red i toplina, biti s djecom, družiti se s njima jer su oni najiskreniji i to je za mene nešto najljepše. Oni su moja inspiracija. Često pišem o istinitim događajima koje malo promijenim kao i svi pisci. Motivaciju nalazim u svakodnevnom životu ljudi, predmeta i đaka. Radnim danom puno čitam i uređujem članke, telefoniram, a u slobodno vrijeme sviram klavir. Najdraži medij mi je radio jer su priče protkane glazbom ali djeca slabo slušaju radio. Najdraža knjiga mi je HRABRICA. Volim kućne ljubimce, kujicu Žutku i papagaja Žaka koji pristojno govori – kaže ova dječja književnica.

Inače, Željka Horvat-Vukelja rođena je 1952. godine u Sinju. Djetinjstvo je provela u Šibeniku, a osnovnu školu i gimnaziju pohađala je u Zadru. Diplomirala je francuski i španjolski jezik na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. U osnovnoj je školi predavala francuski jezik. Pisanjem se bavi još iz mladih dana. Objavila je stotinjak kratkih priča u tisku i na Hrvatskom radiju, dvadesetak dječjih igrokaza, zbirku priča Šiškabališka, roman Putovanje patuljka Zvončića i slikovnice Poplava iz šalice kave, Balončica, Panjoglav, Hrabrica i Slikopriče. Ostvarila je velik broj radio emisija posvećenih djeci. Koautorica je udžbenika i priručnika za učenje francuskog jezika. Svima poručuje: „Niti jedan dan bez čitanja. Knjige su bogatstvo – u njima ćete naći prave stvari!“

Ela Jelušić, 7.b i Mia Ivona Jurić, 6.a

objavio: Marijela Đeri   datum: 4. 12. 2012.

« Svibanj 2024 »