Mala olimpijada

U organizaciji Male olimpijade uzor su nam Olimpijske igre. Smisao Olimpijskih igara je masovnost, a geslo glasi „Važno je sudjelovati, a ne pobijediti!“. Tim geslom smo se i mi vodili pa nam je prvo pravilo, i najvažnije, da svaki učenik mora sudjelovati u barem jednoj igri.

Organizatori Male olimpijade su učitelji razredne nastave pod vodstvom učitelja Domagoja Vragolovića. Zbog dobne razlike, međusobno se natječu učenici prvih i drugih razreda te učenici trećih i četvrtih razreda. Učitelji sude, a učenici su zapisničari. Ove godine smo imali 5 igara: SKAKANJE U VREĆI, JAJE U ŽLICI, TRONOGO TRČANJE, VIJAČA I POVLAČENJE UŽETA.

POBJEDNICI:

1. SKAKANJE U VREĆI – Patrik Andrić, 2.A  i  Đuka Damjanović, 3.B

2. JAJE U ŽLICI – Patrik Andrić, 2.A  i  Petar Marković, 4.B

3. TRONOGO TRČANJE – Ester Jurić i Nina Gomerčić, 2. A

– Mario Kvesić i Josip Urban, 3. A

4. VIJAČA – Melany Maršić, 2.B  i  Eva Vragolović 4. A

5. POVLAČENJE UŽETA – 1. A ,  2. A ,  3. B ,  4. B

Nakon pregleda prva tri mjesta u svim igrama, vidi se da je najuspješniji razred 2. A, a iza njih su 3. B pa 4. B. Najbolji natjecatelji su svoje diplome dobili na proslavi Dana škole. Treba reći da su se svi učenici trudili i borili za uspjeh svog razreda. Cijelo natjecanje je bilo prožeto glasnim navijanjem i veseljem među pobjednicima. Čestitke pobjednicima, ali i svim ostalim sudionicima!

M.V.

objavio: Marijela Đeri   datum: 11. 6. 2012.

« Svibanj 2024 »