ŽIVOTINJE POSJETILE ŠKOLU

Učenici, roditelji i učitelji Osnovne škole „Ivana Brlić Mažuranić“ Strizivojna organizirali su izložbu životinja u dvorištu svoje škole. Izložba je održana u sklopu niza događanja povodom Dana škole. Učenici i njihovi roditelji doveli su na školsko dvorište različite životinje i tako ga pretvorili u pravi mali zoološki vrt.

“Cilj je projekta prikazati djeci što više životinja kako bi im se iskustveno približio životinjski svijet i njegove specifičnosti”, izjavio je voditelj projekta, učitelj Domagoj Vragolović. Učenici su zajedno sa svojim roditeljima doveli u školu razne životinje, prezentirali ih svojim prijateljima i drugim roditeljima te ispričali neke posebnosti i zanimljivosti vezane uz svoju životinju. Nakon izložbenog dijela, učenici su s učiteljima izrađivali životinje od glinamola te potom pokazali što su na izložbi naučili.

U malom školskom ZOO prikazane su razne životinje. Mogle su se tu susresti patke, kineske guske, razne vrste pasa, pilići, kokoške, mačke, kornjače, ribice, konji, poniji, komarci, pčele, puževe barnjake, svinje, prasce....

Moglo se vidjeti kukaca teških nekoliko grama i konja teških 600 kg. Skupilo se više od 100 životinja. Tijekom obilaska učenici su ispitivali i samostalno istraživali sve što ih zanima o pojedinoj životinji. Škola je oduvijek imala iznimnu suradnju s roditeljima, koji su se rado odazivali na razne zajedničke aktivnosti inicirane ponekad od strane škole, a ponekad i samih roditelja.

Melita Vragolović

Više slika pogledaj u foto-galeriji.

objavio: Marijela Đeri   datum: 1. 6. 2012.

« Svibanj 2024 »