Me, Myself & I

U novu školsku godinu uplovili smo našim trećim eTwinning projektom pod nazivom „Me, Myself & I“ („Ja i sva moja lica”) koji je nastao s ciljem promoviranja važnosti i brige za dobro mentalno zdravlje djece i mladih. Kroz projekt će se potaknuti učenike na prepoznavanje vlastitih emocionalnih stanja, kvalitetnu komunikaciju s bližnjima, suradnju i traženje podrške u vlastitoj zajednici. Učenici će učiti o mentalnom zdravlju kroz različite i zanimljive aktivnosti te će primijeniti dosadašnje iskustvo. Također, dobit će priliku surađivati s učenicima iz drugih škola, čuti primjere dobre prakse i prihvatljive obrasce ponašanja koji doprinose očuvanju mentalnog zdravlja. Cilj je kroz igrolike aktivnosti, istraživanje i poučavanje djecu potaknuti na korištenje vlastitih kapaciteta i sposobnosti za uspješno rješavanje eventualnih prepreka i izazova. Projekt je usmjeren na jačanje socijalnih odnosa među vršnjacima, traženje dostupne podrške u vlastitoj zajednici kao i na važnost komunikacije o eventualnom narušenom funkcioniranju. Komunikacijom i suradnjom s drugim školama partnerima, učenici će imati priliku pokazati vlastite dobre strane, provjerene obrasce ponašanja koji im doprinose u očuvanju mentalnog zdravlja, kao i primijeniti i implementirati iskustva svojih vršnjaka.

Projektne aktivnosti s učenicima OŠ „Ivana Brlić Mažuranić“ Strizivojna provest će pedagoginja Barbara Glavina, nastavnica biologije Ivana Soldo Klanac, nastavnica informatike Marijela Miletić, nastavnica razredne nastave Ivana Goluža i psihologinja Marija Jurić koja je ujedno i autor projekta s kolegom Goranom Podunavcem, učiteljem informatike iz OŠ Drenje. Za sudjelovanje u projektu prijavilo se 154 učitelja iz devet europskih zemalja – Hrvatske, Italije, Finske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Slovačke, Rumunjske, Albanije i Turske. Projekt traje do lipnja 2021., a završava videokonferencijom kada će biti predstavljeni rezultati projekta. Veseli nas velik interes drugih škola za projekt kao i sama činjenica što su kolege prepoznale aktualnost teme. Projekt započinjemo online konferencijom 22. rujna s ciljem upoznavanja svih sudionika i predstavljanja prvih aktivnosti iz projekta. Veselimo se suradnji s drugim školama!

Marija Jurić

objavio: Marijela Đeri   datum: 22. 9. 2020.

« Svibanj 2024 »