Obavijest roditeljima i učenicima o početku nastave

Obavijest roditeljima i učenicima o početku nastave u školskoj 2020. / 2021. godini

EPIDEMIOLOŠKE MJERE ZAŠTITE OD ZARAZE VIRUSOM COVID-19

U ŠKOLSKOJ GODINI 2020./2021.

Ove epidemiološke mjere vrijede za učenike i roditelje učenika Osnovne škole „Ivana Brlić Mažuranić“ Strizivojna za vrijeme nastave u školi. Mjere su izrađene prema uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

• Nastava se u školi organizira za sve učenike od 1. do 8. razreda. Učenik ima obvezu pohađanja nastave, a roditelj/skrbnik ima obvezu opravdati svoje dijete u slučaju bolesti ili zatražiti izostanak sukladno odredbama Pravilnika o kriterijima za izricanje pedagoških mjera. U slučaju izostanka roditelji/skrbnici dužni su opravdati izostanak u roku od pet dana od povratka učenika u školu.
  • Nastava za učenike predmetne nastave započinje u 7:15 i završava najkasnije u 13:00. Učenici su dužni u školu doći najranije u 7:05. (10 minuta prije početka nastave).
  • Nastava za učenike razredne nastave započinje u 13:45, a završava najkasnije u 18:20. Učenici su dužni u školu doći najranije u 13:35. (10 minuta prije početka nastave)

OBAVEZE RODITELJA I UČENIKA PRIJE DOLASKA U ŠKOLU

-Roditelji/skrbnici imaju obavezu izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u školu. Učenici viših razreda mogu sami izmjeriti temperaturu.

-U slučaju povišene tjelesne temperature dijete ne smije dolaziti u školu, a roditelji/skrbnici dužni su o tome obavijestiti razrednika/icu te izabranog pedijatra/liječnika obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta.

-Vrijednost izmjerene temperature prije polaska u školu roditelj/učenik je dužan upisati u posebnu bilježnicu i pokazati je učitelju u školi. Poželjno je da svaki učenik uvijek sa sobom nosi vlastiti ručnik za ruke i paketić papirnatih maramica za nos te da uz tebe ima zaštitnu masku.

DOLAZAK UČENIKA U ŠKOLU

• Djeca u školu dolaze sama, organiziranim prijevozom ili u pratnji roditelja na način kako bi dolazili da nema epidemije.
  • Učenici koji u školu dolaze autobusom obavezni su tijekom vožnje autobusom nositi zaštitnu masku, poštivati mjere fizičke udaljenosti, odnosno sjediti sami (učenici iz iste obitelji mogu sjediti jedan do drugoga).
  • U školu je iznimno dozvoljen ulazak samo jednom roditelju u pratnji učenika 1. razreda ili djetetu s teškoćama u razvoju koji nema osiguranu podršku pomoćnika u nastavi i ne može samo ući u školu. Roditelj koji ulazi u školu obvezan je držati razmak od 1,5 metra u odnosu na druge učenike/djelatnike škole i u školu obvezno ulazi s maskom.
  • Ostali roditelji/skrbnici koji dovode i odvode djecu u školu to čine na način da ne ulaze u školu, već dolaze do ulaza u školsko dvorište pri čemu zadržavaju distancu od najmanje 1,5 metra u odnosu na druge roditelje/skrbnike i djecu. Roditelji i djeca iz istog kućanstva ne moraju držati distancu.
  • Dijete u školu ne smije dovoditi roditelj koji ima simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje), ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID-19. Ako iste simptome ili mjeru samoizolacije ima dijete/učenik ili ako je zaraženo virusom COVID-19 ne smije dolaziti u školu.

BORAVAK UČENIKA U ŠKOLI

• Tijekom boravka u školi učenik isključivo boravi u učionici svoga razreda i ne miješa se s drugim učenicima. Tijekom boravka učenika i učitelja u učionici potrebno je održavati fizičku distancu od najmanje 1,5 metra te izbjegavati svaki fizički kontakt učitelja s učenicima ili učenika međusobno. Učenik prostoriju u kojoj boravi njegov razred smije napustiti samo u slučaju odlaska na toalet, izlaska u dvorište škole ili školsku dvoranu, prilikom odlaska u učionicu informatike ili u blagovaonicu tijekom velikog odmora. Prilikom prolaska kroz zajedničke prostorije (hodnik/hol/toaleti/dvorana) učenici su dužni prolazak skratiti na minimum, nepotrebno ne dodirivati površine ili predmete.

ULAZAK I IZLAZAK UČENIKA

• Prvi u školu ulaze učenici putnici. Ispred ulaza dočekuje ih predmetni učitelj koji prvi s učenicima izvodi nastavu kako bi se smanjio duži kontakt učenika različitih razrednih odjela.
  • Učenici 5.a, 6.a i 8.a te 1.a, 1.b i 2.a ulaze na sporedni ulaz kod dvorane, a učenici ostalih razreda na glavni ulaz. Učenike u školu uvodi dežurni učitelj koju upućuje učenike prema garderobi gdje se preobuva te odlazi do učionice svoga razreda na pranje ruku sapunom i vodom.
  • Učenici nakon nastave odlaze do garderobe gdje se preobuvaju te se upućuju prema izlasku iz škole. Nije dozvoljeno zadržavanje ispred školske zgrade. Preporučuje se učenicima putnicima koji ranije završe s nastavom da ako su u mogućnosti odmah idu kući.
  •  Učenike na autobus prati dežurni učitelj/ica.

INDIVIDUALNE INFORMACIJE ZA RODITELJE

• Za vrijeme trajanja propisanih epidemioloških mjera ne održavaju se roditeljski sastanci, dok će se informacije za roditelje održavati telefonskim putem u dogovorenom terminu s razrednikom.

Od 7. 9. 2020. za OŠ “IBM” Strizivojna autobus ići će s Kraljeva u 6,40 sati ujutro, a odvesti tu djecu u 13 sati iz škole i vozi do Soljaka te vraća djecu za drugu smjenu do 13,45. Na Kraljevu po podne autobus treba biti u 12,50. Po podne u 18 sati kreće ispred škole prema Maloj Bosni i vraća djecu do Kraljeva. Djeca su dužna imati masku u autobusu. Mislim da bi to išlo sve jednokratno (zbog broja) s time da ne ulaze u bus djeca koja se bez razloga vozaju u dva smjera. Također djeca su dužna držati se uputa i sugestija vozača autobusa. Ova uputa vrijedi do otkaza.

Andro Mršić

objavio: Marijela Đeri   datum: 3. 9. 2020.

« Svibanj 2024 »