20-ta OBLJETNICA ČLANSTVA REBUPLIKE HRVATSKE U ORGANIZACIJI UJEDINJENIH NARODA

SVEČANO OBILJEŽENA 20-ta OBLJETNICA ČLANSTVA REBUPLIKE HRVATSKE U ORGANIZACIJI UJEDINJENIH NARODA

Prije točno dvadeset godina, 22. svibnja 1992. godine, Republika Hrvatska je  međunarodno priznata te je primljena u međunarodnu zajednicu - Organizaciju Ujedinjenih naroda. Kako bi o tom važnom događaju znali svi učenici i nastavnici škole, pobrinuli su se učenici povijesne grupe pod mentorstvom nastavnice povijesti Zrinke Racić. U tome su im pomoć pružili i knjižničari pod vodstvom knjižničarke Ivanke Ratković, zatim učenice dramske grupe pod vodstvom nastavnice hrvatskog jezika Jasenke Sabljak-Živić te mladi geografi pod vodstvom nastavnika Andrije Grgurića. Učenice Katarina Damjanović i Terezija Damjanović izradile su prezentaciju na temu Organizacija Ujedinjenih naroda. O najvažnijem dokumentu te organizacije, Povelji Ujedinjenih naroda, nešto su nam više rekli učenici Silvio Šependiev, Barbara Ivanetić i Antonio Mačinković. Kako je Hrvatska postala članicom UN-a saznali smo iz prezentacije učenica Rozalije Damjanović i Patricije Užarević. Iako o Republici Hrvatskoj većina učenika dosta zna, nekoliko važnih i korisnih informacija saznali smo iz prezentacije učenica Katarine Gavrić i Ljubice Stanić. Kakav je odnos Hrvatske i Svijeta saznali smo iz prezentacije učenice Tihane Damjanović i Rozalije Damjanović. Ovaj svečani događaj završili smo pjesmom Hrvatska, autora Drage Ivaniševića, a izvela ju je učenica dramske skupine Ana Ihaz. Također, svim učenicima obratio se i ravnatelj škole, gospodin Andro Mršić,  koji je istaknuo važnost ljubavi prema domovini. Zahvaljujući voditeljima, Mariji Damjanović i Laredu Kunce, te velikoj pažnji svih učenika škole, obilježavanje 20-te obljetnice članstva RH u OUN-a u našoj školi prošlo je u svečanom i dostojanstvenom ozračju.

objavio: Marijela Đeri   datum: 24. 5. 2012.

« Svibanj 2024 »