Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Dan sjećanja na žrtvu

Vukovara

Dan 18. studenog izuzetno je tužan u novijoj hrvatskoj povijesti, posebno težak za grad heroj Vukovar i njegove stanovnike. Toga dana napaćeni grad i njegovi stanovnici prestali su pružati oružani otpor daleko nadmoćnijem neprijatelju. Danas je grad Vukovar sloboda, Vukovar se obnavlja, polako zacjeljuju rane i građani pokazuju da su oni još uvijek snažni kao i te hladne jeseni 1991. godine.  Na današnji dan prisjećamo se svih onih koji su svoj život dali kako bi nama danas bilo bolje, kako bi imali naše sutra.

Učenici povijesne grupe pod vodstvom mentorice Zrinke Racić upriličili su prigodan program kako bi sve učenike naše škole i sve nastavnike podsjetili na hrabrost koju su pokazali građani i branitelji grada Vukovara. Program je započeo čitanjem teksta Siniše Glavaševića „Priča o zagrljaju“,  koju je pročitala učenica Sanja Damjanović.  Vukovar prije rata predstavile su nam učenice Mirjam Ihaz i Barbara Damjanović, o događajima koji su se zbili 18. studenog 1991. godine u gradu Vukovaru  govorile su učenice Mia Ivona Jurić, Marija Kločkov i Mihaela Zelić. Heroje grada Vukovara predstavile su nam  učenice Lorena Bionda i Barbara Milinović, a o Vukovaru nakon rata  saznali smo iz prezentacije Lovre Vragolović i Viktorije Vragolović. Za kraj priredbe učenica Petra Čurić pročitala je još jednu priču Siniše Glavaševića - „Priča o gradu“, priča koja hrabri, ali i daje nadu. Svim nazočnim s nekoliko riječi podrške i pohvala za prezentacije obratio se i ravnatelj Andro Mršić.

objavio: Marijela Đeri   datum: 18. 11. 2014.

« Svibanj 2024 »