DAN KRUHA

ZEMLJE

Dani kruha u OŠ „Ivana Brlić Mažuranić“ Strizivojna

Strizivojna, 7.10.2013.

Povodom Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje 7. listopada 2013. u OŠ „IBM“ Strizivojna održana je prigodna priredba koju su pripremili učenici pod vodstvom vjeroučiteljice Nevenke Vrljić. Svečanosti su nazočili roditelji, učenici, svi zaposlenici, velečasni Andrija Križanović, Saborski zastupnik Ivica Mandić, mnogobrojne bake, djedovi, braća i sestre. Ove godine gosti su nam bili predstavnici Općine Szalanta iz NR Mađarske. Nazočnima se obratio ravnatelj Andro Mršić s prigodnim riječima pozdrava naglasivši učenicima kako treba voljeti svoju domovinu koja iz svoje zemlje daje najbolje plodove, te ih cijeniti kao potrebu za svoje dobro zdravlje.

Nakon priredbe koja je bila ispunjena pjesmom, svirkom, prigodnom medijacijom te igrokazom, razdragano se mnoštvo okupilo oko stolova na kojima su bili izloženi kruh i kolači koje su s ljubavlju pripremale majke i bake. Izložene proizvode, kao i sve prisutne blagoslovio je naš velečasni, nakon čega se nastavilo veselo druženje.

Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje - obilježavaju se svake godine tijekom listopada u dječjim vrtićima, osnovnim i srednjim školama, učeničkim domovima, ustanovama za odgoj i obrazovanje djece te ograncima i granama Udruge Lijepa naša.

Šarenilo jesenskih boja…….crveno, ružičasto, narančasto, žuto, smeđe...moglo se vidjeti i ove godine u Strizivojni! Dane kruha i zahvale za plodove zemlje, naši su učenici proveli vrijedno i zaigrano.

Zaključujemo ovu lijepu priču s početka tjedna zahvaljujući se svima koji su sudjelovali u njoj.

Svehrvatska svečanost - Svehrvatska smotra Dana kruha – dana zahvalnosti za plodove zemlje održat će se u Labinu 13. 10. 2013. kao finale ovogodišnjih zbivanja po odgojno obrazovnim ustanovama RH.

objavio: Marijela Đeri   datum: 7. 10. 2013.

« Svibanj 2024 »