PROJEKTNI DAN ZDRAVLJE

Učenici i nastavnici uspješno odradili projektni dan Zdravlje te odvozili biciklijadu.

17.5.2013. u 11:00 sati u NŠD OŠ „I. B. Mažuranić“ u Strizivojni odpočeo je program projektnog dana pozdravnom porukom ravnatelja škole Andre Mršića svim učenicima i nastavnicima. Sve nazočne kroz program je vodila učenica Nikolina Degmečić. Program se nastavio edukativnim predavanjem nastavnice biologije i kemije Ivane Soldo. U svom predavanju nastavnica Soldo je naglasak stavila na važnost zdrave prehrane i redovite tjelovježbe u očuvanju zdravlja.  Edukativni dio projekta nastavio se projekcijom video spota Protiv svih ovisnosti koji je rad učenika osmih razreda. Projektni dan nastavio se zajedničkom tjelovježbom na školskom igralištu. Tjelovježbu je vodila nastavnica tjelesnog, Marinka Sabo, a važno je naglasiti da su tjelovježbi sudjelovali osim svih učenika i svi nastavnici. Vrhunac programa bila je biciklijada kojom su naši učenici propagirali važnost vožnje biciklom na svježem zraku u svakodnevnom životu.

Učenici od 1. do 4. razreda projektni dan su započeli predavanjem koje je u holu škole održala mjesna liječnica dr. Marija Dadić. Liječnica je učenicima objasnila važnost održavanja tjelesne higijene, konzumiranja zdrave hrane i vođenja svakodnevne tjelovježbe. Predavanje liječnice izazvalo je kod učenika veliko zanimanje što je bilo vidljivo po brojnim pitanjima koja su uslijedila liječnici nakon predavanja. Učenici male smjene su također odradili zajedničku tjelovježbu na školskom igralištu, a potom su svi pokazali svoju spretnost vožnje rola na posebnom poligonu.

Projektni dan učenicima je dodatno uljepšao gospodin Josip Abramović, vlasnik komunalnog poduzeća Runolist d.o.o. iz Vrpolja koji je donirao učenicima bicikl kao glavnu nagradu biciklijade i rolijade. Gospodin Abramović je aktivni član eko odbora (kum „Eko škole“) naše škole te sa školom surađuje na razne načine, podupire naše eko projekte i učeničke ekološke ideje.

Projektni dan završio je izvlačenjem sretnog dobitnika bicikla kojeg je osvojila Mia Ivona Jurić učenica 6.a razreda.

Eko kordinatori Ivana Soldo, Melita Vragolović i Zora Grbeša koji su ujedno bili i kordinatori ovog projektnog dana vrlo su zadovoljni kako je realiziran čitav projekt. Posebno treba istaknuti uspješnu suradnju nastavnika i učenika u svim koracima koji su prethodili samom projektnom danu.

M.V.

Više slika pogledajte u foto-galeriji.

objavio: Marijela Đeri   datum: 20. 5. 2013.

« Svibanj 2024 »