Eko akcija „dm Zeleni korak“, akcija prikupljanja starog papira u hrvatskim osnovnim školama!

U današnjem svijetu, gdje je očuvanje okoliša postalo prioritet, prikupljanje starog papira postaje sve važnija aktivnost. Ova jednostavna, ali učinkovita metoda recikliranja ne samo da smanjuje otpad i čuva šume, već i pruža priliku učenicima da se ujedine i rade na zajedničkom cilju – očuvanju našeg planeta.

Recikliranje papira ima brojne prednosti. Prije svega, štedi prirodne resurse. Svaka tona recikliranog papira spašava oko 17 stabala, štedi 26,500 litara vode i smanjuje zagađenje zraka za 74%. Osim ekoloških koristi, recikliranje papira smanjuje troškove odlaganja otpada i stvara radna mjesta u industriji recikliranja.

U našoj lokalnoj zajednici, prikupljanje starog papira postalo je tradicionalna akcija koja se održava svakog proljeća i jeseni. U sklopu Ekoškole, školska djeca su bila posebno aktivna. Naša škola organizirala je natjecanje među razredima, gdje su učenici donosili stare novine, bilježnice, blokove i ostali stari papre. Pobjednički razred, koji je prikupio najviše papira, nagrađen je izletom u Muzej školjaka i vodenog svijeta kao i Zoo vrt Osijek, čime se dodatno potiče ekološka svijest među najmlađima.

Prikupljanje starog papira je odlična prilika da djeca nauče o važnosti recikliranja i brige o okolišu . Oduševljenje koje vidimo kod djece dok donose papir i natječu se u prikupljanju je nevjerojatno. To je prilika da nauče vrijedne lekcije koje će nositi kroz život.

Ivana Soldo Klanac

objavio: Robert Francem   datum: 3. 7. 2024.

« Srpanj 2024 »