Učenici OŠ „Ivana Brlić Mažuranić“ Strizivojna u sklopu Erasmus + projekta na mobilnosti u Sjevernoj Makedoniji

U sklopu Erasmus + projekta pod nazivom DIGital CULTURal HeritagE! učenici i učiteljice OŠ „Ivana Brlić Mažuranić“ Strizivojna boravili su u vremenu od 21. svibnja do 26. svibnja 2023.  u mjestu Skopje u Sjevernoj Makedoniji. Učenici  Lea Bilić, Lana Mačinković, Ivan Damjanović I David Teskera u pratnji nastavnica Zrinke Racić i Itane Tomšić sudjelovali su u planiranju i realizaciji mobilnosti. To je posljednja mobilnost u sklopu projekta, a tema ove mobilnosti bila je povijest i geografija. Projekt se provodi u suradnji sa školama partnerima iz Poljske, Belgije, Turske, Sjeverne  Makedonije i Portugala. Sve aktivnosti financirane su sredstvima Eu u sklopu Erasmus+ projekta.  Za samu mobilnost učenici su se pripremali kroz dodatnu nastavu povijesti te dodatnu i redovnu nastavu engleskog jezika. Tijekom ove mobilnosti učenici su imali priliku razvijati svoje komunikacijske vještine, predstaviti svoje mjesto i državu te naučiti puno o školi, zanimljivostima i običajima domaćina.

U sklopu mobilnosti  učenici su  posjetili su gradove Ohrid, Skopje i Prilep te su sudjelovali u brojnim radionicama i posjetima muzejima. Naravno uz same aktivnosti učenici su imali priliku probati i tradicionalnu makedonsku hranu.

Učenici su se družili s drugim učenicima iz projekta a ako je ovo posljednja aktivnost u projektu koji traje već tri godine, razvila su se i brojna prijateljstva. Na rastanku u ovoj mobilnosti bilo je i suza.

Učenici su tijekom mobilnosti jako puno naučili te stekli nove prijatelje diljem Europe te će im sve aktivnosti ostati dugo u sjećanju, ali i vještine koje su stekli.

Kako nam je bilo možete vidjeti ako kliknete na sliku niže:

objavio: Zrinka Racić   datum: 4. 6. 2023.

« Lipanj 2024 »