Naše učiteljice na Međunarodnoj konferenciji u Sloveniji pod nazivom Mladi u programu ekoškole za održivo društvo

U slovenskoj Osnovnoj školi Leskovec pri Krškem, u subotu, 25. svibnja 2024. održana je Međunarodna konferencija pod nazivom Mladi u programu ekoškole za održivo društvo. Tema konferencije bila je Ekoškole i održivi razvoj.

Našu školu predstavljali su nastavnice Ivana Soldo Klanac i Ljubica Juroš koje su sudjelovale u cjelodnevnom programu konferencije slušajući uvodni dio,  govore i pozdrave  i  bolje se upoznale s projektom Ekoškola, programom osmišljenim za provedbu smjernica odgoja i obrazovanja za okoliš na razini čitavih odgojno-obrazovnih ustanova (osnovne i srednje škole, dječji vrtići i učenički domovi, škole za djecu s teškoćama u razvoju i fakulteti), a nacionalni koordinator Ekoškola u Republici Hrvatskoj je Udruga Lijepa Naša.

Nakon uvodnog dijela u kojem su govorili mag. Gregor Cerar, nacionalni koordinator programa Ekošola Janez Olovec, podžupan Mestne općine Krško, Marco A., Segovia Bifarini (Ekvador), Christine Kveder (Njemačka) i Natalija Hormuth (Njemačka), a radilo se o primjerima dobre prakse, ekološkom načinu razmišljanja, osvješćivanju mladih o održivom razvoju, idejama i primjerima kako se to može postići, predavači su se rasporedili po sekcijama gdje su održali svoja predavanja i aktivno sudjelovali u raspravama i razmjenama iskustava iz ovog područja. Nastavnice Ivana Soldo Klanac i Ljubica Juroš održale su zanimljivo i interaktivno predavanje i prezentaciju pod naslovom BIOMASA KAO OBNOVLJIVI IZVOR ENERGIJE U STRIZIVOJNI .

Ukupno je u programu konferencije sudjelovalo 170 predavača  iz dječjih vrtića osnovnih i srednjih škola, fakulteta iz Slovenije, Njemačke, Hrvatske i Ekvadora.

Pripreme i realizaciju projekta Biomasa kao obnovljivi izvor energije u Strizivojni možete pogledati u priloženoj PPT prezentaciji.

Izvor:

objavio: Robert Francem   datum: 1. 7. 2024.

« Srpanj 2024 »