Datum objave: 8. svibnja 2025.
Kategorija: Vijesti

U sklopu projekta DIGITAL S.T.U.D. koji se provodi za rad s darovitim učenicima, dana 2. svibnja 2025. godine održana je radionica Tajni svijet u kapljici vode“. U radionici je sudjelovala skupina predškolaca Regoči iz Dječjeg vrtića Bajka, Strizivojna budući da su projektni partneri. Ivana Soldo Klanac, učiteljica Biologije i Kemije te Ljubica Juroš, učiteljica Matematike i Fizike s učenicima su proveli zanimljive aktivnosti kako bi uključili predškolce i zainteresirali ih za STEM područje. Cilj radionice bio je vidjeti što se krije u kapljici vode iz bare, uočiti kako su mali organizmi i čestice povezani i razviti radoznalost i razumijevanje da je priroda „umrežena“ – sve u njoj surađuje i ovisi jedno o drugom. Predškolci su imali priliku prije svega i vidjeti različite materijale: mikroskopi, kapljice vode iz bare (pripremljene ranije u prozirnim posudicama), stakalca i pokrovna stakalca, slike mikroorganizama.

Na početku radionice predškolci su pogledali crtani film „U kapljici živi tisuću priča“ – priča o malom vodenjaku koji putuje kroz kap vode i susreće različita bića. Nakon toga promatrali su kap vode pod mikroskopom i gledali što se nalazi u kapljici vode iz bare te kako su mali organizmi i čestice povezani. Zatim su crtali što su vidjeli. Zaključili su da su u kapljici vode svi povezani i da priroda ima svoju mrežu života. Njihove uratke i aktivnosti pogledajte u nastavku. Projektnim partnerima i predškolcima zahvaljujemo na posjeti i suradnji.

Marija Jurić, školska psihologinja

Pročitajte još

Projekt Izrada vlastitog oblaka

Projekt Izrada vlastitog oblaka

Povodom projekta "Izrada vlastitog oblaka", učenici 6.b razreda izradili su oblake na vrlo kreativan način te tako doprinijeli učenju teme i provođenju ovog projekta. Njihovi su oblaci sad ukrasi školskim hodnicima gdje srećom donose lijepu i dobru atmosferu! 

Skip to content