Mat liga - ekipno matematičko natjecanje učenika

Učenici naše škole, ove godine, prvi puta sudjeluju u matematičkom natjecanje MAT liga.  MAT liga je ekipno matematičko natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola. Nastala je sa željom popularizacije matematike, veće motivacije učenika, te poticanja zajedništva i timskog rada.

Natjecanje se organizira u 4 kola ( jesensko, zimsko, proljetno i ljetno kolo). Sudjeluju učenici od 2. razreda do 8. razreda. Matematičari se natječu u parovima. Bodovi svakog kola se zbrajaju. Na kraju ljetnog kola nagrađuju se učenici s prva tri najuspješnija plasmana. Natjecanje je na nivou cijele Republike Hrvatske.

U četvrtak, 7. studenog 2021. godine,  naši mali i veliki matematičari sudjelovali su u jesenskom kolu. Učenici su pokazali veliko zanimanje za ovo natjecanje i s nestrpljenjem su čekali zadatke.

Sudjelovali su:

2.r. – 1.ekipa: Ivona Pavković i Ivan Perić Pavlović (2.a)

3.r. – 1.ekipa: Lucija Andrić i Ema Vukušić (3.a)

4.r. – 1.ekipa: Filip Damjanović i Ivano Udovčić (4.a)

5.r. – 1.ekipa: Marko Jakobović i Leon Mačinković (5.a)

6.r. – 1.ekipa: Ivan Bilić i Iva Čondić (6.a)

7.r. – 1.ekipa: Ivan Damjanović i David Teskera (7.a)

8.r. – 1.ekipa: Fran Mandarić i Marin Damjanović (8.a)

Ekipe su postigle dobre rezultate, pohvale svima. Veselimo se sljedećem kolu.

Za 1. jesensko kolo, voditeljice učenika od 2. do 4. razreda su učiteljice: Ivana Goluža, Ivana Mandarić i Darinka Vučković, povjerenik je učiteljica Katica Validžić. Za učenike od 5. do 8. razreda voditelji su učitelj matematike Miroslav Papratović i učiteljica matematike Ljubica Juroš-povjerenik natjecanja.

Čestitke svim učenicima na postignutim rezultatima !!!                                                                                                                                                                                        Ljubica Juroš

objavio: Marijela Đeri   datum: 14. 10. 2021.