AKCIJA „ZELENA ČISTKA JEDAN DAN ZA ČISTI OKOLIŠ“ !

AKCIJA „ZELENA ČISTKA

JEDAN DAN ZA ČISTI OKOLIŠ“ !

I ove školske godine, 17.9.2021. naša škola uključila se u veliku ekološku akciju „Zelena čistka“. Zelena čistka – Let's do it Croatia! je jednodnevna akcija čišćenja divljih odlagališta otpada. To je najveći ekološki volonterski projekt u Republici Hrvatskoj. Ideja o „Zelenoj čistki“ nastala je 2008. godine u Estoniji i proširila se na 112 zemalja svijeta. Ove školske godine, Zelena čistka u našoj školi u sklopu je projekta „Obrazovanje za održivi planet“.

Ciljevi:

• osvještavanje o važnosti primarnog odvajanja otpada
  • okupiti volontere i organizacije u zajedničkoj akciji čišćenja
  • očistiti ilegalno odložen otpad
  • podignuti svijesti o stvaranju i odlaganju otpada, te važnosti očuvanja okoliša, prirode i planete Zemlje, kao zajedničkog dobra sviju
  • povezati predstavnike svih sektora  za realizaciju zajedničkog cilja
  • utjecati na promjenu vrste i/ili količine materijala koji se koriste za ambalažu u proizvodnji i uslugama

Dugi niz godina iznimnu pažnju i brigu posvećujemo odgoju i obrazovanju za okoliš i održivom razvoju. 2010. godine postali smo Međunarodna eko škola. Od tada, naše eko aktivnosti postale su kontinuirane i sistematizirane. Redovito uređujemo okoliš škole, posebno cvjetnjak i travnate površine te mnogobrojno raznovrsno bilje u školskom okruženju u čemu najveći doprinos daju učenici, učitelji i tehničko osoblje. U većim akcijama aktivni su i roditelji.

Sudjelovanjem u ovoj ekološkoj akciji još jednom smo pokazali da smo Eko-škola koja odgaja generacije koje će se u budućnosti odgovorno odnositi prema svojoj okolini!

Ivana Soldo Klanac

objavio: Marijela Đeri   datum: 24. 9. 2021.

« Ožujak 2024 »