Pojedinačno kadetsko prvenstvo Hrvatske u šahu Trogir 2021.

Pojedinačno kadetsko prvenstvo Hrvatske u šahu

Trogir 2021.

U sklopu izvanškolske aktivnosti "Škola šaha" pet učenika naše škole sudjelovalo je na Pojedinačnom kadetskom prvenstvu Hrvatske u šahu koje se održalo u razdoblju od 19.6.2021. do 24.6.2021. Učenici koji su sudjelovali na prvenstvu, a ujedno su članovi mjesnog šahovskog kluba "Amater" su: Pamela Marković (1.a), Duje Mandarić (4.b), Luka Jakobović (6.b), Leon Jukić (6.b) i Fran Mandarić (7.a). Učenik 4.b razreda, Duje Mandarić, osvojio je 3. mjesto i pehar u kategoriji do 11 godina. Učenica 1.a razreda, Pamela Marković, osvojila je zlatnu medalju u svome godištu (8 godina) u kategoriji do 9 godina. Učenik 7.a razreda, Fran Mandarić, osvojio je odlično 9. mjesto u kategoriji do 15 godina. O jakosti ove kategorije govori činjenica da su svi rangirani od 4. do 9. mjesta imali isti broj bodova. Učenici 6.b razreda, Leon Jukić i Luka Jakobović, zauzeli su 36. i 41. mjesto u kategoriji do 13 godina. Škola šaha u našoj školi ponovno je pokrenuta prije sedam godina. U tih sedam godina iznjedrila je nekoliko izvrsnih šahista. Nadamo se kako će suradnja između škole i šahovskog kluba "Amater" i dalje ostati ovako dobra te da će budućnost donijeti još puno mladih i talentiranih šahista.