Eko družionica

Povodom Dana planeta Zemlje volonterski klub OŠ „Ivana Brlić Mažuranić“ Strizivojna organizirao je volontersku akciju pod nazivom Eko družionica. Akcija se odvijala uz financijsku pomoć i podršku Zaklade Slagalica, općine Strizivojna i naše škole, a organizatorica ove akcije bila je voditeljica volonterskog kluba Barbara Glavina. Cilj volonterske akcije bio je očistiti i urediti okoliš lokalne zajednice kroz „družionicu“ volontera, učenika i zainteresiranih sumještana. Akcija se održala u četvrtak, 22. travnja 2021. na četiri lokacije - u dvorištu škole, u dvorištu Dječjeg vrtića Bajka, oko zgrade Općine te u Područnoj školi Soljak. Svaka lokacija imala je svoju koordinatoricu koja je bila zadužena za organizaciju rada. Koodinatorice su bile učiteljice Ivana Soldo Klanac, Marijela Miletić, Jasenka Sabljak-Živić i Itana Tomšić koje su zajedno s volonterima i učenicima 5.a, 5.b, 6.a i 8.a razreda očistile zelene površine spomenutih lokacija i zasadile nekoliko sadnica cvijeća. U volontersku akciju uključili su se djelatnici općine, vrtića, kao i još nekoliko zainteresiranih učitelja.

Važno je spomenuti i da su volonteri ovom prilikom darovali ravnateljici Dječjeg vrtića Bajka slikovnice i crtiće koje su prikupili u humanitarnoj akciji koja je bila organizirana povodom Međunarodnog dana darivanja knjiga.

Ovom volonterskom akcijom izvršili smo i aktivnosti u sklopu projekta Obrazovanje za održivi planet čije su koordinatorice učiteljice Itana Tomšić i Ivana Soldo Klanac. Ovom su se projektu priključili i članovi naše Učeničke zadruge koji su u srijedu, 21. travnja 2021. sa svojom voditeljicom Nevenkom Vrljić u područnoj školi zasadili mladice lavande koje će kasnije iskoristiti za proizvodnju.

objavio: Marijela Đeri   datum: 4. 5. 2021.

« Ožujak 2024 »