Ljetna škola kreativnosti

U Osijeku je 1. lipnja održan jednodnevni kamp „Ljetna škola kreativnosti“ u okviru projekta „Škola za 21. stoljeće, škola za kreativnost“ udruge Klikeraj. U projektu sudjelujemo kao partneri drugu godinu za redom, a ove su godine daroviti i potencijalno daroviti učenici 5. i 6. razreda imali priliku iskusiti nove stvari i sudjelovati u dvije radionice na neku od tema: film, gluma, energija, arheologija, stres i emocije, kodiranje u pomoć Microbita te escape room.

S obzirom na to sa smo se ove godine bavili projektnim učenjem na temu Pusti otok, naš produkt je društvena igra „Vodič za preživljavanje na pustom otoku“. Ideja je nastala nakon što su učenici učili istražujući i dobili određena znanja koja smo uobličili u društvenu, edukativnu i kreativnu igru koja je interaktivna i uključuje qr kodove. Na naše zadovoljstvo, igra je itekako zapažena i pohvaljena, a na nama je da je učinimo dostupnom i drugim učenicima i školama. Projekt su vodile školska psihologinja Marija Jurić, učiteljica razredne nastave Zora Leko-Mlivić i pedagoginja Zorica Pichler. Pogledajte kako nam je bilo, a mi slažemo nove dojmove i iskustva te priželjkujemo nastavak projekta.

Marija Jurić, školska psihologinja

objavio: Marijela Đeri   datum: 24. 6. 2019.

« Ožujak 2024 »