Humanitarna akcija: Čitam, dam, sretan sam

Humanitarna akcija:

Čitam, dam, sretan sam

Međunarodni dan knjiga obilježava se svake godine na Valentinovo pod geslom: Čitam, dam, sretan sam. Svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj. Tim povodom Volonterski klub OŠ Strizivojna odlučio je pokrenuti svoju novu volontersku akciju i potaknuti vas da ove godine svoju ljubav poklonite nekome u obliku knjige. Mi smo se odlučili svoje knjige proslijediti upravo djeci koja su pogođena potresom u Banovini, stoga će do 15. veljače 2021. volonteri prikupljati knjige i slikovnice koje više ne trebaju učenicima škole, a u našu akciju mogu se uključiti i svi mještani Strizivojne. Naglašavamo kako je poželjno darovati slikovnice ili knjige za djecu i mlade jer su naši pokloni usmjereni mlađoj populaciji. Nije potrebno kupovati nove knjige, već presložiti svoju kolekciju kod kuće i vidjeti ima li neka knjiga koja vam više nije potrebna, a nekoga bi mogla usrećiti. Predlažemo da uz knjigu napišete poruku podrške ili priložite mali znak pažnje te ju poklončić umotate u ukrasni papir. Vjerujemo da će naši pokloni razveseliti djecu koja su pogođena potresom te da će im čitanje staviti smiješak na lice i pružiti kratak odmak od stresa u ovim teškim danima. Na ovaj način podupiremo nacionalnu kampanju Čitaj mi koja za cilj ima promicanje čitanja naglas djeci od rođenja.

Rad školskih volontera i daljnji tijek ove volonterske akcije pratite na

padlet stranici školskih volontera.

objavio: Marijela Đeri   datum: 3. 2. 2021.