PROJEKT „KNJIŽEVNI POLIGON“

„KNJIŽEVNI POLIGON“

Drugu godinu zaredom u našoj se školi provodi projekt „Književni poligon“ kojemu je cilj poticanje stvaralaštva kod djece. U sklopu ovoga projekta u mjesecu studenom, učenici 4. a razreda sa svojom su učiteljicom na jedan drugačiji, ali vrlo zanimljiv način obradili lektirno djelo „Regoč“, književnice Ivane Brlić – Mažuranić. Nakon što su pročitali bajku, na satu likovne kulture su ju ilustrirali. Ilustracije Regoča nosili su kući i nalijepili ih na veliku, ukrasnu poklon – vrećicu. Na jednom listu papira zapisali su dnevnik čitanja koji je sadržavao: naslov djela, ime i prezime pisca, mjesto i vrijeme radnje, glavne i sporedne likove, osobine likova i kratak sadržaj. Dnevnik čitanja zalijepili su na drugu stranu poklon – vrećice. Učenici su na sat koji se održao 29. studenog ponijeli svoje lektirne poklon – vrećice i u njima 5 predmeta koji su ih asocirali na bajku „Regoč“. Svaki je učenik izašao pred cijeli razred i predstavio svoje predmete te objasnio zašto je baš te predmete odabrao. Učenici su vrednovali jedni druge. Ovakav način obrade lektire im se jako svidio i zaključili su da nikada neće zaboraviti Regoča.

Ivana Mandarić

objavio: Marijela Đeri   datum: 5. 12. 2018.