DAN JABUKA

DAN

JABUKA

Tradicionalno Dan jabuke obilježava se 20. listopada. Kraljica voća i ove godine obilježila je svoj dan u našoj školi. Učenici i učitelji razredne nastave posebno vole taj dan, jer osim što nešto novo nauče, sigurni su da će toga dana i lijepo „papati“. Svaki razred se u prigodnoj radionici bavio temom jabuke.

Učenici četvrtih razreda sa svojim učiteljicama Katicom Validžić i Ivanom Mandarić  proučili su vrste jabuka, izradili plakat sa pravim primjercima jabuke, te kolaž tehnikom prikazali jabuke. Zanimljivom prezentacijom potaknuli su nas da kušamo barem nekolicinu od navedenih 7 000 vrsta. Treći razredi sa učiteljicama Zora Leko-Mlivić i Iva Rajić proučili su recepte sa jabukama i odlučili se napraviti sočan kolač koji su slasno pojeli. Drugi a razred i njihov učitelj Domagoj Vragolović pripremio je igrokaz na temu jabuke i opisao jabuku. Drugi b razred sa učiteljicom Ivanom Dadić kredom u boji nacrtao je vrlo zanimljive jabuke. Prvi razred i učiteljica Darinka Vučković pripremili su prezentaciju proizvoda od jabuke koji se mogu pronaći u trgovinama, a kao najbolju primjenu jabuke prezentirali su svoj jednostavni i fini kolač od jabuke. Zajedničkim druženjem i prezentacijom svojih radova zaključili smo da svi učenici vole ovo voće, naučili smo nešto novo o njemu i razmijenili ovogodišnje recepte kako bismo ih mogli isprobati kod kuće.

Darinka Vučković

objavio: Marijela Đeri   datum: 26. 10. 2018.

« Ožujak 2024 »