Obilježavanje 11. tjedna psihologije

I ove se godine psihologiju nastoji približiti kroz različite aktivnosti te se navedeni tjedan ove godine obilježava od 19. do 25. veljače diljem Hrvatske.

Tim povodom, školska je psihologinja u ponedjeljak organizirala druženje s učiteljima razredne nastave kojima je predstavljen prvi dio rezultata projekta „Književni poligon“ u kojem sudjeluju učenici od 1. do 4. razreda sa svojim učiteljima, a koji je usmjeren na kreativno jezično izražavanje i čitalačke navike. Također, učitelji su imali priliku podijeliti svoja zapažanja i prve dojmove.

Učenici 7.b razreda sudjelovali su u radionici „Tko je to u ogledalu?“ s ciljem prevencije poremećaja hranjenja i građenja pozitivne slike o sebi.

U srijedu je održan roditeljski sastanak za novu skupinu potencijalno darovitih učenika s temom „Darovito je – Što mogu i trebam?“ na kojemu se roditelje upoznalo s konceptom darovitosti i karakteristikama darovitih učenika, što roditelji mogu i trebaju činiti s obzirom na roditeljsku ulogu te je predstavljen program rada radionica za poticanje kreativnosti kod potencijalno darovitih učenika. Sastanku je prisustvovala i učiteljica razredne nastave Zora Leko Mlivić koja u suradnji sa psihologinjom provodi navedene radionice.

Različitim aktivnostima nastoji se popularizirati psihologiju koja je korisna i važna za naše svakodnevno funkcioniranje i životne izazove.

Marija Jurić, školska psihologinja

objavio: Marijela Đeri   datum: 23. 2. 2018.

« Ožujak 2024 »