IZVOĐENJE VJEŽBE EVAKUACIJE I SPAŠAVANJA

Obavijest za roditelje

IZVOĐENJE VJEŽBE EVAKUACIJE I SPAŠAVANJA U

OSNOVNOJ ŠKOLI "IVANA BRLIĆ MAŽURANIĆ" STRIZIVOJNA

Pojam evakuacije podrazumijeva unaprijed utvrđeni način napuštanja ugroženih prostorija i prostora, prije nego što nastupi opasnost za život ili zdravlje učenika, učitelja, zaposlenika, posjetitelja i drugih osoba koje se zateknu u ugroženim prostorijama i prostorima za vrijeme izvanrednog događaja.

Spašavanje podrazumijeva provođenje radnji kojima se učenicima, učiteljima, odgajateljima, zaposlenicima, posjetiteljima i drugim osobama zatečenim u ugroženim prostorijama i prostorima pruža pomoć u napuštanju tih prostora, pošto ih iznenadnim događajem ne mogu napustiti same, a da pri tome ne dovedu u opasnost svoj život.

Vježba evakuacije i spašavanja se organizira sukladno Planu evakuacije i spašavanja za slučaju izvanrednog događaja u OŠ "Ivana Brlić Mažuranić“  Strizivojna.

1. NAZIV VJEŽBE

Vježba nosi naziv "POŽAR 2018"

2. NAMJENA I CILJ VJEŽBE

Cilj vježbe je praktična provjera Plana evakuacije i spašavanja u slučaju izvanrednog događaja u OŠ "Ivana Brlić Mažuranić"  Strizivojna, kako je i predviđeno navedenim Planom. Osim osposobljenosti djelatnika i učenika škole za postupanje u izvanrednim situacijama te valjanosti predviđenih pravaca evakuacije, promatrat će se i postupak intervencije žurnih službi te eventualna potreba mijenjanja Plana evakuacije i spašavanja kako bi postao još operativniji.

3. MJESTO VJEŽBE

Vježba će se održati u zgradi OŠ "Ivana Brlić Mažuranić"  Strizivojna,  Braće Radić 166, u Strizivojni

4. VRIJEME VJEŽBE

Vježba će se održati  u srijedu 28. veljače 2018. godine s početkom u 11  sati. Predviđeno trajanje vježbe je 45 minuta, a odvija se u realnom vremenu.

RAVNATELJ

ANDRO MRŠIĆ, mag. cin

objavio: Marijela Đeri   datum: 22. 2. 2018.

« Ožujak 2024 »