VAŽNOST SURADNJE IZMEĐU RODITELJA I ŠKOLE

VAŽNOST SURADNJE IZMEĐU

RODITELJA I ŠKOLE

I ove je godine održan roditeljski sastanak za roditelje učenika prvih razreda, no ovaj puta u suradnji s učiteljicom 1. a razreda Jasminom Špehar te učiteljicom 1. b razreda Janjom Raguž. Školska pedagoginja Zorica Pichler i školska psihologinja Marija Jurić održale su edukativno-informativno predavanje s naglaskom na važnosti rane socijalizacije učenika, dobre i zdrave komunikacije roditelji-škola, te su dale smjernice za razvoj radnih navika kao i za ostvarivanje podrške učenicima, kako od škole, tako i od strane roditelja. Ovakav način rada ujedno je primjer dobre prakse gdje u ranoj fazi prilagodbe učenika želimo razvijati dobar i kvalitetan odnos između roditelja i škole u svrhu psihološke i emocionalne dobrobiti svakog učenika.

Uz navedena predavanja, učiteljica Darinka Vučković održala je poučno predavanje „Pomozi mi čitati“ koje se, kao i  ranije navedene teme, održava već nekoliko godina kao primjer dobre prakse obzirom na to da je Školski tim za kvalitetu nastave, između ostaloga, stavio naglasak na poticaj i razvoj čitalačkih navika i vještina.  Na zanimljiv način roditelji imaju priliku prisjetiti se vlastitog iskustva po pitanju čitalačkih navika. Uz to, okušaju se u dešifriranju glagoljice s ciljem razumijevanja na koji način djeca uče čitati. Ovo predavanje jedno je od školskih aktivnosti usmjereno na važnost čitanja i razumijevanje disleksije jer se škola i ove godine uključila u nacionalnu kampanju „I ja želim čitati“ koja za cilj ima upozoriti javnost na probleme osoba s teškoćama čitanja te disleksijom.

Na kraju, ono što nas veseli jesu pozitivne povratne informacije roditelja za ovakav otvoreni pristup. Samo zajedničkim snagama možemo doprinijeti kvalitetnom razvoju svakog učenika na različitim područjima.

Marija Jurić, školska psihologinja

objavio: Marijela Đeri   datum: 7. 12. 2017.