RAZREDNA NASTAVA OBILJEŽILA DAN JABUKA

OBILJEŽILA DAN JABUKA

O jabuci kao vrlo zdravoj namirnici učenici razredne nastave već puno toga znaju. No jabuka ima toliku vrijednost, i to ne samo hranjivu, da je njoj posvećen jedan cijeli dan. Taj Dan jabuka je 20. listopada, a u našoj se školi obilježava svake godine različitim aktivnostima.

Ove godine učenici 1. A razreda s učiteljicom Jasminom Špehar, osim degustiranja različitih proizvoda od jabuke koje su donijeli u školu, preslikavali su polovice jabuka pomoću tempere i upriličili svečanost u holu škole recitacijom pjesmice Jabuke, Luke Paljetka. 1. B razred s učiteljicom Janjom Raguž uredio je razredni pano, izrađivali su jabučice od plastelina i glinamola koje su kasnije bojali temperama, te su nas razveselili naučenom pjesmicom o jabukama.

Drugi razredi s učiteljicama Ivom Rajić i Zorom Leko-Mlivić također su preslikavali polovice jabuka na papir pomoću tempere.

Učiteljica Ivana Mandarić i 3. A razred vrijedno su pekli vafe od jabuka i cimeta te su izrađivali mozaik jabuka od kolaž papira. Učiteljica Katica Validžić i njezin 3. B razred uz pomoć kolaža izradili su posebno zanimljive jabuke u kontrastu.

Učitelj Domagoj Vragolović i 4. A razred prikazao je simpatične ogriske jabuka od kolaža, dok su nam učiteljica Darinka Vučković i 4. B razred donijeli zavidan broj proizvoda od jabuke poput čipsa od jabuke, žvakaćih guma s okusom jabuke i još mnogo toga. Na kraju se se zasladili frapeom od jabuka koji su sami pripremili.

Ovaj veseli jabučni dan završili smo igrom, natjecanjem i plesom.

Program priredila: Jasmina Špehar

objavio: Marijela Đeri   datum: 25. 10. 2017.