Proljetne radionice u našoj školi

Iako su danas počeli proljetni praznici, dobar dio naših učenika proveo je prvi dan praznika u školi.  To su naši učenici, članice Volonterske skupine, koju vodi učiteljica engleskog jezika Dora Bertin.

Učenici su sudjelovali u radionici izrade tjestenine na brdo, tipične za selo Strizivojnu. Takva tjestenina izrađuje se povodom velikih svečanosti kao što su vjenčanja, krštenja i slično. Radionicu izrade tjestenine su vodile  naše vrijedne djelatnice Kata Kladarić i Anđelka Stipić.  Izrada takve tjestenine zahtjeva spretne ruke i strpljenja, a ujedno je i jedan lijep oblik druženja i opuštanja. Tjesteninu su izrađivale u sklopu Erasmus+ projekta DIGital CULTural HeritagE! koji kroz brojne planirane aktivnosti naših učenika čuva od zaborava tradicijski stil odijevanja, ples, pjesmu, stanovanje i naravno tradicijska jela. Na takav način kod učenika potičemo važnost očuvanja vlastite baštine te promoviranje i čuvanje svojih običaja.

Osim izrade tjestenine izrađivali su i magnete sa simbolima naše škole i projekta.

Sve to će biti pokloni za naše partnere u Erasmus+ projektu koji nam dolaze 24. travnja 2023. godine.

Kako je protekla radionica možete vidjeti na fotografijama.

objavio: Zrinka Racić   datum: 7. 4. 2023.

« Lipanj 2024 »